• Krav-maga Jablonec nad Nisou

  Krav Maga Academy Rokycany

  Vítejte na stránkách Krav Maga, jednoho z nejúčinnějších systémů sebeobrany na světě.

  Naším cílem je zvyšovat úroveň bezpečnosti všech obyvatel Rokycan a přispívat tak k zlepšování kvality života v našem kraji.

  Krav Maga Academy Rokycany je jedním z více než 30 klubů v České republice, kde se vyučuje izraelský sebeobranný systém Krav Maga. Je součástí Krav Maga Academy, což je největší a nejprofesionálnější český klub, který spadá pod mateřskou organizaci Česká Krav Maga Asociace.

  První tréninky Krav Maga v Rokycanech začaly v roce 2016. Postupně jsme uskutečnili několik úvodních seminářů a otevřeli několik tříd pro dospělé začátečníky a později i pro pokročilé. V roce 2018 proběhl kurz speciálně pro ženy. 

  Naši instruktoři se pravidelně zdokonalují a pracujeme na tom, abychom vám byli schopni předat poznatky o bezpečnosti, technikách i prevenci tak, abyste si je osvojili v co nejkratším čase.

  InstruktoŘI

  Ing. Milan Krystek

   

  Certifikace
  Civil, Kids, Women, Safe Transportation and CQB

  Kontakt
  Telefon: 777 856 948
  E-mail: milan.krystek@krav-maga.cz


  Bc. Pavel Krystek

  Certifikace
  Civil

  Kontakt
  Telefon: 732 946 216
  E-mail: pavel.krystek@krav-maga.cz

   

  otázky a odpovědi

  co je vlastně krav maga?

  Jedná se o sebeobranný a taktický systém vytvořený po 2. světové válce Imim Lichtenfeldem –  rodákem z Československa, který na počátku 2. světové války emigroval do Izraele. Imi systém vyvinul pro potřeby izraelské armády a dalších obranných složek, po svém odchodu z aktivní služby jej ale upravil pro civilní užití a nadále rozvíjel s pomocí Eyala Yanilova – současného hlavního představitele KMG (Krav Maga Global). Hlavní důraz je kladen na to, aby studenti dosahovali dobrých výsledků v relativně krátkém čase, i proto je dnes systém Krav Maga považován za jeden z nejefektivnějších sebeobranných a taktických systémů na světě. Více o vzniku Krav Maga naleznete ve videu o jeho historii.

  Pro zvládnutí předchozích dovedností se využívají speciální cvičení během tréninků, kdy se postupuje od jednoduchých sebeobranných technik až po realistické simulace ohrožení/útoku a to ať se jedná o rychlost, tempo, počet útočníků, viditelnost či místo (např. se také pořádají semináře CQB (close quarter battle) pro širokou veřejnost, kde se trénuje v dopravních prostředcích kupř. v autobuse, tramvaji, metru a starých budovách) Ale i přes maximální snahu o navození realistických podmínek útoků a ohrožení je vždy kladen velký důraz na bezpečnost studentů.

  Krav Maga je styl zajímavý jak pro osoby hledající skutečnou sebeobranu, tak i pro ty, co si chtějí rozšířit své znalosti a zkušenosti na poli bojových sportů. Krav Maga je zkrátka stylem, který nabízí nejefektivnější techniky obrany před všemi typy útoků.

  Kdo může Krav Maga trénovat?

  Ženy, muži, děti, senioři, zkrátka každý z nás nehledě na věk ani jakékoli fyzické predispozice. Systém Krav Maga byl vyvinut tak, aby jej dokázal použít kdokoli a kdykoli. Naučíme vás správně využívat dynamiku a sílu protivníka, takže se budete schopni ubránit i fyzicky mnohem silnějším jedincům.

  V Rokycanech zatím trénujeme pouze dospělé. Pokud máte zájem o trénink pro děti, pošlete nám na sebe kontakt na e-mail rokycany@krav-maga.cz, dáme vám vědět, až uspořádáme akci pro děti.

  Jak mohu začít trénovat?

  Ideální příležitost jak začít je zúčastnit se úvodního praktického tréninku/semináře.
  Úvod do Krav Maga - středa 4.10.2023 17:30-20:00

  Od října 2023 pořádáme tříměsíční kurz pro začátečníky - pokud máte zájem, pošlete své jméno a telefon na e-mail rokycany@krav-maga.cz.

  Nestihli jste začátek a chcete s námi ještě začít trénovat? Ozvěte se instruktorovi na e-mail rokycany@krav-maga.cz nebo telefon 732 946 216 (Pavel) nebo 777 856 948 (Milan). První trénink můžete vyzkoušet zcela zdarma.